Wydarzenia

Duchowa Adopcja Powołań

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczęliśmy akcję tzw. duchowej adopcji powołań, czyli codziennej modlitwy w intencji Bogu wiadomej osoby, która rozważa wstąpienie do Towarzystwa Chrystusowego w tym roku. Doskonale wiemy jak trudno nieraz jest podjąć decyzję odpowiedzi na Boże wezwanie i jak wiele przeszkód spotkać może na swojej drodze osoba powołana do kapłaństwa i życia zakonnego.Do akcji można włączyć się w dowolnym momencie. Polega ona na codziennym, duchowym towarzyszeniu osobie, która słyszy głos powołania kapłańskiego, zakonnego, poprzez zawierzanie tej osoby wstawiennictwu błogosławionego Jose Sanchez del Rio. Bł. Jose, to młody meksykański męczennik, który z zawołaniem "Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!" aż do męczeńskiej śmierci odważnie podejmuje wyzwanie wiary, które odkrywa w swoim sercu.Zachęcamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do tej modlitwy. W intencji wszystkich podejmujących Duchową Adopcję Powołań raz w miesiącu odprawiona będzie Msza święta. Akcja trwa do 20 sierpnia, czyli dnia, w którym w nowicjacie zjeżdżają się przyszli chrystusowcy.Poniżej zamieszczamy modlitwy, które zobowiązany jest odmówić codziennie ten, kto podejmuje się Duchowej Adopcji:

Panie Jezu Chryste,

który natchnąłeś serce bł. Jose do mężnego wyznawania wiary,

przez wstawiennictwo tego młodego meksykańskiego męczennika,

zawierzam Ci dziś serce i drogę tego,

kogo powołujesz do swojej służby w Towarzystwie Chrystusowym.

Proszę Cię, Panie, o dar odwagi i męstwa w podejmowaniu decyzji.

Spraw, by jak bł. Jose potrafił mądrze i zgodnie z Twoją wolą iść przez życie,

niosąc światu i ludziom prawdę o Twoim królowaniu i Twojej miłości.

Niech ufność swą pokłada w Najświętszym Sercu Twoim.

Niech życiem swym wyznaje: Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!

Ojcze nasz…

Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu Bogu samemu, niech będzie cześć
i chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.


Wszystkich, którzy zdecydowali się podjąć dzieło codziennej modlitwy zapisujemy w Księdze Modlitw o Powołania i w ich intencji raz w miesiącu odprawiona będzie Msza święta, dlatego proszę o przysłanie swoich danych na adres: akcjapowolan@gmail.com

« wróć do listy wszystkich wydarzeń

Panie, proszę Cię gorąco: wlej Twoje światło w moją duszę, a rozpoznam jasno drogę, którą chcesz mnie prowadzić, abym Ci służył tak, jak Ty tego pragniesz. Prowadź mnie drogą, którą mi wyznaczyłeś. Okaż mi Twoją wolę i daj mi siłę i moc, bym mógł wytrwale pójść za Tobą. Jeśli taka Twoja wola, bym jako kapłan lub brat zakonny służył Polakom na emigracji – poślij mnie! Amen.