Wydarzenia

Wiara bez iluzji - wielkopostne skupienie

W marianowskim klasztorze zebrało się niewielu młodzieńców. Aż trzech, ale nie ukrywam, że spotkanie było owocne, a do skupienia panowie podeszli bardzo profesjonalnie. Od 13-15 kwietnia rozważaliśmy metodą lectio divina trzy fragmenty Ewangelii wg św. Marka dotyczące zapowiedzi Męki Chrystusa. Doświadczyliśmy, jak Jezus przygotowywał uczniów do podjęcia konkretnej decyzji. I w naszym życiu nie brakuje takich sytuacji, kiedy się ociągamy i jesteśmy niedojrzali, również w wierze.Sobotnim wieczorem podążaliśmy spod krzyża przy kościele do krzyża przy jeziorze rozważając drogę krzyżową, do której rozważania przygotował kl. Dawid. Po powrocie zorganizowaliśmy sobie ognisko, by w rekreacyjnym stylu przeżyć ostatnie momenty pobytu w dawnym opactwie cysterek. 
Bez iluzji uczestnicy skupienia mogli spojrzeć na własne życie, dokonywane wybory i ewentualne decyzje, które trzeba będzie podjąć w przyszłości. Po porannej medytacji wysłuchali także konferencji traktującej o sposobach przezwyciężania kryzysu i wyciągania z niego tego, co może stać się podwaliną do rozwoju. autorem zdjęć jest kl. Max

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia »

« wróć do listy wszystkich wydarzeń

Panie, proszę Cię gorąco: wlej Twoje światło w moją duszę, a rozpoznam jasno drogę, którą chcesz mnie prowadzić, abym Ci służył tak, jak Ty tego pragniesz. Prowadź mnie drogą, którą mi wyznaczyłeś. Okaż mi Twoją wolę i daj mi siłę i moc, bym mógł wytrwale pójść za Tobą. Jeśli taka Twoja wola, bym jako kapłan lub brat zakonny służył Polakom na emigracji – poślij mnie! Amen.