Wydarzenia

Ekstremalne rekolekcje powołaniowe

Zupełnie w niestandardowy sposób odbyły się majowe dni skupienia (22-24 maja). Ci, którym wydawało się, że życie wiarą jest banalne, że odkrywanie powołania to „pestka”… mogli się bardzo zdziwić.
Tak pokrótce o Ekstremalnych Rekolekcjach Powołaniowych, które odbyły się w Domu Głównym w Poznaniu. W pierwszym dniu, a w zasadzie wieczorem, w ramach integracji gościliśmy Maćka Szymańskiego, który nie tylko zaprezentował kilka sztuczek iluzji, ale podzielił się również doświadczeniem działania Boga w swoim życiu. Sobota z kolei, to był prawdziwy hardcore. Ponieważ przygotowywaliśmy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w tematykę tego dnia wprowadził nas Tomek Liszkowski, na co dzień szczęśliwy mąż i ojciec, pracujący w redakcji Miłujcie się. Dzięki jego świadectwu, w jaki sposób poznajemy obecność i owoce Ducha św., mogliśmy zrozumieć i pomodlić się z wiarą w czasie Wigilii Uroczystości, na którą udaliśmy się późnym wieczorem do kościoła dominikanów. 


Całe popołudnie tego dnia, spędzili uczestnicy dnia skupienia w parku linowym na pobliskiej Malcie. Tam mogli się zmierzyć ze swoimi możliwościami, lękami, wiarą…, i czy przejdą całą trasę usłaną przeszkodami.

Dzień Zesłania Ducha Świętego przeżywaliśmy razem ze wspólnotą Seminarium i Domu Głównego na uroczystej Mszy Świętej, na której kilku chłopców wspomagało scholę zarówno przez śpiew, jak i grę na instrumentach.

Rekolekcje zakończyliśmy rozważaniem Słowa Bożego w ramach kręgu biblijnego. Tekstem, przez który Bóg kierował do nas słowo pochodził z Księgi Rodzaju, pierwszego rozdziału – pierwsze wersety opisu stworzenia.

Po obiedzie chłopcy udali się do swoich rodzin i parafii (św. Ottona w Pyrzycach, św. Jadwigi Królowej w Poznaniu, NSPJ w Szczecinie, św. Józefa i Chrystusa Króla w Stargardzie).

Kolejne spotkanie, ostatnie w tym roku szkolnym w Karpaczu, organizowane wspólnie z parafią pw. św.św. Piotra i Pawła w Ziębicach.

ks. Marcin Stefanik SChr

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia »

« wróć do listy wszystkich wydarzeń

Panie, proszę Cię gorąco: wlej Twoje światło w moją duszę, a rozpoznam jasno drogę, którą chcesz mnie prowadzić, abym Ci służył tak, jak Ty tego pragniesz. Prowadź mnie drogą, którą mi wyznaczyłeś. Okaż mi Twoją wolę i daj mi siłę i moc, bym mógł wytrwale pójść za Tobą. Jeśli taka Twoja wola, bym jako kapłan lub brat zakonny służył Polakom na emigracji – poślij mnie! Amen.