Wydarzenia

Zakończenie rekrutacji

Choć nie można powiedzieć do końca, że rekrutacja do naszej wspólnoty się zakończyła, bowiem nie blokujemy Bogu możliwości działania, to jesteśmy już po dwóch zjazdach kandydatów.
Odpowiedzialny za przyjęcie do Towarzystwa, ks. Andrzej Łysy SChr, rektor naszego seminarium, ogłosił, że spośród osób, które pojawiały się w dwóch terminach rekrutacyjnych, przyjętych zostało 14. Oczekujemy na nich 20 sierpnia w naszym nowicjacie w Mórkowie. Niech tam rozpoznają swoją drogę powołania właśnie w Towarzystwie Chrystusowym. Maryi, opiekunce Towarzystwa i wychowawczyni powołań zakonnych i kapłańskich, zawierzamy kandydatów do postulatu i nowicjatu. A poprzez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki dziękujemy Bogu za tych wszystkich, których do naszego zgromadzenia przysłał.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń

Panie, proszę Cię gorąco: wlej Twoje światło w moją duszę, a rozpoznam jasno drogę, którą chcesz mnie prowadzić, abym Ci służył tak, jak Ty tego pragniesz. Prowadź mnie drogą, którą mi wyznaczyłeś. Okaż mi Twoją wolę i daj mi siłę i moc, bym mógł wytrwale pójść za Tobą. Jeśli taka Twoja wola, bym jako kapłan lub brat zakonny służył Polakom na emigracji – poślij mnie! Amen.