Wydarzenia

Podążaj JEGO śladami

Podążaj Jego śladami, to temat zakończonego w niedzielę (12.06.2016)  skupienia dla młodzieży męskiej, które odbywało się w Domu Głównym w Poznaniu. Uczestnicy pochodzili z parafii chrystusowców pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach, św. Jadwigi Królowej na Umultowie, a także z Warszawy, Bogatyni czy podpoznańskich Wirów. Mogli w tym czasie rozpoznawać, rozpatrując różne płaszczyzny życia, że naśladowanie Jezusa, pójście za Nim, wymaga zaparcia się samego siebie. Projekcja filmu Zakazany Bóg pokazała obraz, w którym wybory czasami rozgrywają się między ratowaniem swojego życia a opowiedzeniem się po stronie Jezusa. Przygotowaniem do tej refleksji była adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Drugi dzień to czas konferencji o wyborach i biblijnym spotkaniu Jezusa z bogatym młodzieńcem. Młodsza grupa zastanawiała się, w jakim wymiarze Jezus może być „trenerem” w ich życiu czy służbie ministranckiej. Popołudniem spotkaliśmy się w parku linowym, by w praktyczny sposób sprawdzić, na ile jesteśmy gotowi przezwyciężać swoje lęki i słabości. Jeśli ciało się zahartuje, to i duch również. Wieczorem, w słowach litanii uczciliśmy Serce Boże i pomodliliśmy się modlitwą wieczorną Kościoła. Można było udać się w końcu na zasłużoną agapę do parku.

Niedziela, to szczególny dzień, kiedy uczestnicy spotkania brali czynny udział w przebiegu liturgii, poprzez pełnienie funkcji lektora i kantora. Był to dla nich moment wyjątkowy, bowiem była to Msza św. z okazji pięćdziesiątej rocznicy święceń dwóch chrystusowców. Zgromadziła w naszej kaplicy także przyjaciół i dobrodziejów naszej wspólnoty zakonnej.

Podążać śladami Jezusa, to podążanie za Jego wolą i propozycją powołania. Oby każdy z chłopców wykorzystał dobrze ten czas.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń

Panie, proszę Cię gorąco: wlej Twoje światło w moją duszę, a rozpoznam jasno drogę, którą chcesz mnie prowadzić, abym Ci służył tak, jak Ty tego pragniesz. Prowadź mnie drogą, którą mi wyznaczyłeś. Okaż mi Twoją wolę i daj mi siłę i moc, bym mógł wytrwale pójść za Tobą. Jeśli taka Twoja wola, bym jako kapłan lub brat zakonny służył Polakom na emigracji – poślij mnie! Amen.