Wydarzenia

jestem mężczyzną...

W dniach 27-28 października w parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie odbyły się dni skupienia dla chłopców pod hasłem "Jestem mężczyzną...".
W zajęciach wzięło udział 19 chłopców z parafii w Pyrzycach (św. Ottona), Dobrzanach (św. Michała Archanioła) oraz stargardzkich parafii Chrystusa Króla i św. Józefa. Spotkanie zorganizowali ks. Łukasz Klimek SChr i ks. Damian Jędrzejak SChr, uczestniczył w nim także ks. Vadzim Us SChr.

Czas modlitwy i warsztatów rozpoczęła Koronka do Miłosierdzia Bożego. Chłopcy wzięli udział w Eucharystii i modlitewnym wielbieniu. Wysłuchali konferencji, w której szukali dróg bycia mężczyzną i chrześcijaninem, co wcale nie jest łatwe w dzisiejszym sfeminizowanym Kościele. 

W nocy uczestnicy dni skupienia wzięli udział w nocnej grze fabularnej "Krucjata". Blisko półtorej godziny wędrowali po okolicznych polach i lasach, by móc zostać rycerzem Chrystusa. 

Drugiego dnia odbyły się kolejne warsztaty i konferencje, których sensem było pokazanie, że poszukiwanie męskości musi być oparte na kodeksie -  wartościach, które są niezbywalne i niezmienne. Bycie mężczyzną polega na prowadzeniu innych, opiece nad nimi, ale także byciu prowadzonym przez Boga.

Spotkanie zakończyła Msza św., której przewodniczył gospodarz – proboszcz parafii ks. Krzysztof Antoń SChr.

relacja i foto: Joanna Stefańska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia »

« wróć do listy wszystkich wydarzeń

Panie, proszę Cię gorąco: wlej Twoje światło w moją duszę, a rozpoznam jasno drogę, którą chcesz mnie prowadzić, abym Ci służył tak, jak Ty tego pragniesz. Prowadź mnie drogą, którą mi wyznaczyłeś. Okaż mi Twoją wolę i daj mi siłę i moc, bym mógł wytrwale pójść za Tobą. Jeśli taka Twoja wola, bym jako kapłan lub brat zakonny służył Polakom na emigracji – poślij mnie! Amen.