Wydarzenia

"KIm jestem?" - wielkopostne skupienie dla młodzieży

„Kim jestem?” – pod takim tytułem w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyły się w dniach 16-18 marca rekolekcje wielkopostne dla młodzieży męskiej.
Całe przedsięwzięcie zorganizowali i konferencje wygłosili ks. Damian Jędrzejak SChr i ks. Łukasz Klimek SChr. Logistyczne wsparcie zapewnili gospodarze Domu Głównego, superior ks. Andrzej Łysy SChr oraz wicesuperior ks. Janusz Lis SChr. Z ramienia seminarium organizatorom pomagali klerycy: Chris Czapla i Maciej Murańka.

Trzydniowe spotkanie do Poznania przywiodło trzydziestu młodzieńców. W większości przypadków była to młodzież z prowadzonych przez zgromadzenie parafii w Stargardzie (św. Józefa i Chrystusa Króla), Pyrzycach (św. Ottona), Dobrzanach (św. Michała Archanioła) i Władysławowie (Wniebowzięcia NMP). 

W piątkowy wieczór uczestnicy wzięli udział w drodze krzyżowej, rozważając Mękę Pańską przy stacjach umiejscowionych w naszym zakonnym parku. Sobotę organizatorzy przeznaczyli na pogłębioną refleksję w oparciu o temat skupienia. Było nim odkrywanie siebie w świetle Chrystusa, a więc szukanie odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”, jak również przedstawienie sylwetki Stanisława Kostki, jako wzoru młodego chrześcijanina. Nie zabrakło czasu na modlitwę, spowiedź, adorację Najświętszego Sakramentu, ale też na wspólną rekreację.

Kończącej spotkanie, niedzielnej Mszy Świętej, przewodniczył ks. Edward Janikowski SChr, który świętował swoje imieniny. Homilię wygłosił ks. Damian Jędrzejak SChr.

Wielkopostne skupienie było wyjątkowym czasem, które z pewnością jeszcze lepiej przygotowało jego uczestników do najważniejszych dla chrześcijan świąt.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń

Panie, proszę Cię gorąco: wlej Twoje światło w moją duszę, a rozpoznam jasno drogę, którą chcesz mnie prowadzić, abym Ci służył tak, jak Ty tego pragniesz. Prowadź mnie drogą, którą mi wyznaczyłeś. Okaż mi Twoją wolę i daj mi siłę i moc, bym mógł wytrwale pójść za Tobą. Jeśli taka Twoja wola, bym jako kapłan lub brat zakonny służył Polakom na emigracji – poślij mnie! Amen.