Wydarzenia

Góra Tabor 2011, IX Spotkanie Młodych Chrystusa we Władysławowie

W dniach 30 VI-3 VII 2011 r. we Władysławowie, nad samym morzem odbyło się IX spotkanie młodych GÓRA TABOR. Tegoroczne spotkanie, które zgromadziło blisko 300 licealistów i studentów z różnych stron Polski (m.in. Krakowa, Szczecina, Warszawy, Poznania, Gdańska, Gdyni, Wrocławia oraz Stargardu Szczecińskiego, Pyrzyc, Goleniowa, Władysławowa, Pniew) odbywało się pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii św. Jana "aby RADOŚĆ wasza była pełna" (J 11,15). Celem tegorocznego spotkania było uświadomienie młodym i przekonanie ich o tym, że pełną i prawdziwą radość może i daje jedynie Pan Bóg. Zaproponowane konferencje przeprowadzone przez pana Andrzeja Wronkę wskazywały młodzieży zgubne drogi, jakimi podąża świat a które oddalają od prawdziwej radości. Są nimi: wróżby, horoskopy, magia. Zaproszony specjalny gość pan Ireneusz Krosny, znany polski mim w spektaklu: „Teatrze jednego mima” w sensie dosłownym wywołał u zebranych fale uśmiechu i radości. Kolejnego dnia, w przeprowadzonej konferencji opowiadając o pracy mima dotknął obecności Pana Boga w życiu osobistym, co stając się swoistym, przepięknym świadectwem świeckiej osoby, dotykało serc słuchaczy. Burza oklasków jednoznacznie potwierdziła, że nie tylko podobało się młodzieży spotkanie z Ireneuszem Krosnym, ale, że faktycznie młodzi zgadzają się, że szczęście i radość dać może tylko Pan Bóg.

Homilie podczas wszystkich Eucharystii wygłosił ks. Rafał Sorkowicz SChr, zapalając młodych do przemiany serc, by były one gotowe mówić w codzienności przykładem życia o Bogu.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, liczne spowiedzi, rozmowy osobiste z kapłanami i siostrami zakonnymi świadczyły o tym, że mimo niepogody, czas przemiany trwał. I za to Bogu chwała!

Jak co roku uczestnicy najbardziej zapamiętali Drogę Światła, czyli procesję z kościoła (późnym wieczorem) z pochodniami, śpiewem i modlitwą brzegiem morza na zakończenie której na plaży sprawowana była Msza św. Drugim „mocnym” akcentem poruszającym serca taborowiczów było Muzyczne Uwielbienie w kościele we Władysławowie na które przybyli turyści i wczasowicze odpoczywający na wakacjach.

Młodzież zapytana, dlaczego jest na Górze Tabor, mówiła; „żeby lepiej poznać Boga i siebie”, „bo chcę prawdy i wolności”, „bo czasem chcę się zatrzymać i odnaleźć znów sens życia”. „Uważamy, mówili organizatorzy, ks. Zbigniew Regucki i ks. Mariusz Sokołowski, że cel spotkania został osiągnięty. Wiemy i widzimy, że taki czas – choć krótki – jest potrzebny i nie jest żadną konkurencją dla odbywającego się w tym samym czasie festiwalu Heineken w Gdyni. Cieszymy się, że młodzież przyjeżdża i zapraszamy za rok  w dniach: 5-8 lipca 2012 r., na kolejną, już X, czyli jubileuszową GÓRĘ TABOR do Władysławowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia »

Więcej informacji znajdziesz na tej stronie »

« wróć do listy wszystkich wydarzeń

Panie, proszę Cię gorąco: wlej Twoje światło w moją duszę, a rozpoznam jasno drogę, którą chcesz mnie prowadzić, abym Ci służył tak, jak Ty tego pragniesz. Prowadź mnie drogą, którą mi wyznaczyłeś. Okaż mi Twoją wolę i daj mi siłę i moc, bym mógł wytrwale pójść za Tobą. Jeśli taka Twoja wola, bym jako kapłan lub brat zakonny służył Polakom na emigracji – poślij mnie! Amen.