Zapraszamy

Kongres LSO16.06.2015

Formacja we wakacje? Jak nie, jak tak... :)

Chrzest – początek i brama wiary (Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza Poznań 2015)

Zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji może rodzić przekonanie,  że formacja dla służby liturgicznej się skończyła i można wyjechać na wakacje. Bez wątpienia każdemu należy się odpoczynek, ale pamiętajmy, że pracować nad sobą, swoim charakterem, należy cały rok. Stąd chcemy w tym czasie powrócić do źródeł wiary, czyli momentu chrztu - tego wyjątkowego spotkania, kiedy staliśmy się Dziećmi Bożymi i zostaliśmy włączeni nieodwracalnie w życie Kościoła i samego Chrystusa.

Za rok przypada 1050 rocznica Chrztu Polski. Na pewno nikt z nas nie pamięta tej chwili, ale warto sięgnąć choć wyobraźnią do dnia swojego chrztu, kiedy rodzice i chrzestni prosili o wiarę dla nas. Zechciej rozbudzić na nowo wartości, które wynikają z przyjętej i rozwijanej wiary, jak  również odnowić i ożywić ducha patriotyzmu. W ten sposób przygotujesz się na świętowanie tego wielkiego jubileuszu.

 

Zgromadzenie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii we współpracy z Duszpasterstwem Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej organizują XI Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza. Odbędzie się on w Poznaniu, w Domu Głównym chrystusowców w dniach 25-30 sierpnia 2015 roku. Podejmiemy tematykę chrzcielną z akcentem na znaczenie i przebieg obrzędu sakramentu chrztu, rozumienie symboliki chrzcielnej, roli rodziców chrzestnych, duchowości chrzcielnej.

Do udziału zapraszamy ministrantów i lektorów ze szkół gimnazjalnych i średnich. Parafia może zgłosić maksymalnie pięciu uczestników. Koszt spotkania 80 zł. W programie Kongresu m.in.: warsztaty poszerzające wiedzę i praktyczne umiejętności liturgiczne, kurs lektorski i dla ceremoniarzy, warsztaty biblijne, pielgrzymka LSO, zwiedzanie miejsc związanych z początkami chrześcijaństwa w Polsce.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.chrystusowcy.pl/pow

kontakt: ks. Marcin Stefanik SChr; kom: 503 92 70 92; mail: mstefanik@chrystusowcy.pl

zgłoszenia poprzez formularz na stronie internetowej lub mailem.

Znajdź nas na Facebook’u https://www.facebook.com/kongresLSO

Zapisz się na to wydarzenie

Przed wysłaniem upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola formularza!


« wróć do listy wszystkich zaproszeń

Panie, proszę Cię gorąco: wlej Twoje światło w moją duszę, a rozpoznam jasno drogę, którą chcesz mnie prowadzić, abym Ci służył tak, jak Ty tego pragniesz. Prowadź mnie drogą, którą mi wyznaczyłeś. Okaż mi Twoją wolę i daj mi siłę i moc, bym mógł wytrwale pójść za Tobą. Jeśli taka Twoja wola, bym jako kapłan lub brat zakonny służył Polakom na emigracji – poślij mnie! Amen.