Adwent

Czym jest dla Ciebie liturgia? Jak ją przeżywasz, rozumiesz?

Moderator: ks. Mariusz S.

PostNapisane: Pt gru 16, 2011 10:46 pm
Powoli się kończy... Jaki był/jest to dla Ciebie czas? Co Tobie dał? Obecny Adwent był lepszy niż ten przed rokiem? A może nic se nie zmieniło? Po co Adwent? Po co to wszystko, skro nic nie zmienia, skoro znów dla wielu będą Święta Bożego Narodzenia bez Boga. Przeżywane w towarzystwie telewizji, "Kevina", co został sam w domu lub Nowym Jorku, Coca-Coli, ciasta i totalnej nudy... Po co?

PostNapisane: Wt gru 20, 2011 5:23 pm
Chyba można już powiedzieć jak to było w ten Adwent...Moim zdaniem chyba trochę, ciut inaczej niż zawsze. Spokój wokół, niemało różnych myśli i dobrych przeżyć, na pewno jest za co dziękować.
Ten czas minął bardzo szybko, widzieliśmy kolejne zapalane świece na wieńcu, kolejne tygodnie. Czuć zbliżające się wciąż święta, widać to nawet po ludziach, w tym nas samych. Czy to jednak "to", świadomość Pana czy tylko podgrzana komercyjnie atmosfera choinek na ulicach i innej muzyki w centrach handlowych? Tego nie wiem.
Narodzenie za parę dni, my tymczasem chyba i tak wciąż nie wiemy o co prosimy ani na co czekamy. Mam nadzieję, że rozpoznamy to przyjście, które się dokonuje, tak będąc na Mszy, we wspólnocie jak i w nas samych i wśród bliskich.
Ciężko dziś zrozumieć i odczuć zewnętrzne ubóstwo i prostotę - a przez to, paradoksalnie, głębię - warunków Narodzenia ale ja ze swej strony czuję taką...zgodę. Była zgoda Maryi na Boży plan, zgoda Józefa, nad tym wszystkim, zgoda samego Chrystusa na przyjście jako człowiek a za nimi zgoda mędrców i pasterzy, ludu. Widzę podobną zgodę i w sobie: tak, Jezu, wreszcie zjaw się i zostań z nami i w nas, w świecie i w człowieku. Może Adwent to przygotowywanie się do takiej zgody i nasze uczestnictwo w tym, co zostało zaplanowane...

PostNapisane: Cz sie 01, 2013 3:27 pm
A ja z kolei w ten adwent chcę coś zrobić, zmienić swoje życie chociaż na ten krótki czas... Modlić się więcej i zaufać..

Powrót do Liturgia – jej odbiór i przeżywanie